Apple Store’a Türkiye’de ilk şok

Apple Store Türkiye

Nisan ayı nihayetinde yapılan bu ilan, iPhone 5 kullanıcılarını oldukça sevindirmişti, ancak ne yazık ki mesele ortadan “kalkamıyor”

Güç tuşu ve ses bölüme tuşları sorunlu olan iPhone 5’lerin, 2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren başlayacak program dahilinde en yakın Apple Store’a götürülmesi ve fiyatsız değişim hakkından faydalanılabileceği, medyada yer alan haberlerde geçen bilgiydi.

Türkiye’nin tek Apple Store’u da bu programı, resmi twitter hesabından duyurdu. Ancak göz ardı edilen kimi ayrıntılar vardı. (Bu ayrıntılar sadece Apple’ın resmi internet adresinde var)

İstanbul’da bulunan Apple Store, Türkiye’de tek… Bu, iPhone kullanımının yüksek olduğu ülkeler arasında başı çekenlerden biri olan Türkiye’de büyük yoğunluğa neden oldu. Çünkü, geri çağırılan iPhone 5’lerin programa alınabilmesi için, Apple Store’u arayarak buluşma almanız gerekiyor.

Ancak burada ufak fakat bir o kadar ehemmiyetli bir ayrıntı daha var; değişim programına dahil olan telefonların, Mart 2013’e kadar üretilen iPhone 5’lerin arasında belirli bir seri numarasına sahip olması gerekiyor. Başka bir deyişle her iPhone 5 değişim kapsamına girmiyor.

Related posts

Leave a Comment