Firefox OS’lu telefon satışa çıktı

ZTE Open C

4” ekran, 1.2 GHz dual-core Qualcomm işlemci ve Firefox OS’in en yeni sürümüne sahip olan ZTE Open C, eBay’in Amerika, İngiltere, Almanya ve beynelmilel satış sitelerinde satışa sunuldu.

ZTE Open C, 4 inç ekranı ve A7 mimarisine sahip 1.2GHz dual core Qualcomm işlemci özellikleriyle zengin bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. ZTE, Firefox OS’in en yeni sürümüne sahip ilk akıllı telefonu Open C ile gelişmiş ileti ve multimedya özelliklerini erişilebilir ücretiyle akıllı telefon kullanıcılarına eriştiriyor. ZTE Open C, 99.99 dolarlık ücreti ile eBay Amerika, İngiltere, Almanya ve Rusya başta olmak üzere 20’den fazla Avrupa ülkesinde satışa sunuldu.

ZTE Mobil Aletler CEO’su Adam Zeng konuyla alakalı yaptığı izahta geçen sene gerçekleştirdikleri başarılı işbirlikleri neticeninde, ZTE Open C’yi tüm kullanıcılarına eriştirmek emeliyle Mozilla ve eBay işbirliklerine beynelmilel alanda bu sene da devam ettikleri için heyecanlı olduklarını söyledi. Zeng, ZTE’nin değişik ücret aralığında en iyi kullanıcı tecrübenini talep eden tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için en kapsamı geniş ve inovatif aletleri tasarlamaya devam edeceklerini belirtti.

2013 seneyin Ağustos ayında, ZTE ve eBay, Firefox OS içeren ilk akıllı telefon olan ZTE Open’ı dünyadaki tüm akıllı telefon kullanıcılarına ilk sefer sunmak için bir işbirliği gerçekleştirdi. ZTE Open, lansmandan 3 gün sonra tamamiyle satıldı.

Firefox OS’in yeni sürümü, POP3 desteği ile çok daha gelişmiş e-mail ve MMS özellikleri, kilit ekranından veya açılış sayfasından müziklere direk erişim sağlıyor. Aranan resimlerin kolaylıkla bulunmasını sağlayan gelişmiş resim galerisi uygulaması ve bir hayli dosyanın aynı anda paylaşılmasını sağlayan geliştirilmiş Bluetooth irtibatı ile tertemiz ve bir hayli değişik özellik sunuyor. Kullanıcılar, geliştirilmiş ekran kayma performansı ve sistem uygulamaları (takvim, adres defteri, kamera) ile çok daha hızlı bir şekilde akıllı telefon üzerinde hareket edebiliyorlar.

Related posts

Leave a Comment