İkisi Bir Arada HTC One

İkisi Bir Arada HTC One Geliyor!

Hem Android’li hem de Windows Phone 8’li işletim sistemlerinin aynı akıllı modelde kullanılması üzerinde HTC’den de sürpriz geldi! One’da bu ekosistemde!

Mobil telefon dünyası yeniliklerinden biri de çift işletim sistemi desteği. Android’le yetinmeyen dev akıllı telefon üreticileri, kullanıcılarına Android’in yanında bir de Windows Phone 8 işletim sistemini sunuyorlar. Windows Phone 5.5 versiyonundan beri Microsoft ile iş ortaklığı yapan HTC, son ürünü olan 8X’den sonra bir modelin daha müjdesini verdi.
Windows Phone 8 ile alternatif olarak Android’le birlikte kullanıma sunulan tabletlerden sonra, tek işletim sistemli WP 8 modellerin de üretilmeye devam etmesi bekleniyor. Piyasaya yeni sürümüyle damga vuran ve günden güne kendini hızla geliştiren Windows Phone 8, Nokia sayesinde fazlasıyla ilgi görmüştü.
Windows Phone 8X ve 8S modelleriyle piyasada tutunmayı sürdüren HTC, WP 8 tabanlı ürün yelpazesini genişletmek istiyor. Android modeli olan One SV’yi Windows Phone 8’e uyarlayan HTC firması, One modelinde olduğu gibi WP 8 işletim sisteminde de bir amiral gemisi üretmeyi planlıyor.
WP 8’deki Full HD eksiğini gidermek istemesi üzerine GDR3 güncellemesini planlayan Microsoft, 5 inçlik Full HD modellerin kısa zamanda görüleceğine dikkat çekiyor. HTC’nin amiral gemilerinde kullanılan BoomSound ve UltraPiksel kamera teknolojilerinin de Windows Phone 8 işletim sistemiyle beraber gelmesi bekleniyor.
Şayet söylentiler doğru çıkarda, Windows Phone 8’in, Nokia’dan sonra eski HTC desteği ile yeniden değer kazanması bekleniyor.

Related posts

Leave a Comment