iPhone 6 fiyatı ne olacak?

iphone 6

Bu sene piyasaya çıkması beklenen iPhone 6’nın, iPhone 5S’ten 100 dolar kadar fazla bir ücrete satılacağı duyuruldu.

Bu yıl piyasaya çıkması beklenen iPhone 6’nın özelliklerinin yanı sıra ücreti da ağır ağır belli olmaya başladı. Evrensel yatırım ve bankacılık firması Jefferies’in analistlerinden Piter Misek, iPhone 6’nın bir alt sürümü 5S’e göre 100 dolar fazla bir ücrete satılmasının beklendiğini belirtti. Misek, yeni ürünün ücreti konusunda yayınlanan raporda, Apple yöneticilerinin iPhone 6’nın ücretini 100 dolar fazlaya satma ile ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını ve bu ücretin kabul edilebilir olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

iPhone’un son zamanda kendisini geliştiren Samsung’a karşın hali hazırda çok seçenek edildiğini ve popüler olduğunu belirten Misek, 100 dolarlık bir farkın kullanıcıları diğer telefonlara yönlenme noktasında daha az etkileyeceğini düşündüklerini belirtti.

Apple’ın, müşterilerinin daha ucuz ve büyük akıllı telefon istediklerini bildiğini de kaydeden Misek, bu vaziyetin telefonunda büyük ücret artışına kapı aralamayacağını düşündüklerini bildirdi.

Uzmanlar, 16 GİGABYTE’lık iPhone 5s ele alındığında yeni iPhone 6’nın 2200 lira civarında olmasının beklendiğini belirtti.

Related posts

Leave a Comment