Yeni model Sony cep telefonları

Sony üst düzey yöneticilerinden birinin Xperia Z1’in satışlarının baltalanmaması hesabına yaptığı düşünülen “2014 seneninde yola Z1 ile devam edeceğiz” izahının üzerinden çok geçmeden; Sony’nin 2014 senesi içinde çıkartacağı telefonlar konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung’un 24 Şubatta Barselona,’da tertip edecek Dünya Mobil Kurultayında tanıtacağı Galaxy S5 haberleri yapılırken ortaya çıkan ve Sony markasına ait olduğu düşünülen bir telefona ait resimler gündeme bomba gibi düştü.

LG, G2’de kullandığı ince çerçeveler ile kullanıcılardan pozitif reaksiyonlar almıştı. Sony ise Xperia Z1’in kalın çerçeveleriyle büyük tenkitlere maruz kalmıştı. Bu hatayı yeni telefonunda yapmak istemeyen ve her daim kalitenin simgesi olmuş olan Sony yeni amiral gemisi telefonunun tasarım mananında çok daha fazlasını sunmasını istiyor.

Yayınlanan resimler çok net olmasa da çerçevesiz/ince çerçeveli bir yapıda olduğu belli olan telefonun nasıl bir kullanım deneyimi sunacağı ise merak konusu, çünkü bu tarz cihazlar iyi görünmelerine rağmen tutuş esnasında meseleler yaşayabiliyorlar.

Xperia Z2’nin ne vakit tanıtılacağı netlik kazanmış değil fakat Galaxy S5’in tanıtıldığı bir ortamda Sony’nin de boş durmayacağına net gözüyle bakılıyor. 2014 senesi akıllı telefon teknolojisinin altın senesi olarak tarihe geçebilir gibi görünüyor.

Related posts

Leave a Comment