iPad Pro’dan ilk fotoğraf

iPad Pro

İçi boş olsa da bu kasa, Apple’ın üzerinde çalıştığı, dev ekranlı iPad Pro’ya ait olabilir.

Çin’in sızıntılarıyla tanıdığımız popüler sosyal ağı Weibo, bu defa Apple’ın üzerinde çalıştığını öne sürdüğü iPad Pro’dan görüntüler ortaya çıkardı.

İddiaya göre iPad Pro, 13 inç’lik boyutuyla şu anki iPad’den birkaç inç daha büyük olacak. Sızan görüntüde ise iPad Pro’nun içi boş kasası görünüyor. Gövdeyi tutan elin ve iPad logosunun boyutuyla karşılaştırdığımızda iPad Pro’nun harbiden de bildiğimiz iPad’den büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı kaynak, iPhone 6’ya ait olduğunu öne sürdüğü bir resimi da paylaştı. Aşağıda görebileceğiniz bu resim, iPhone 5S’den biraz daha büyük ve daha kavisli görünüyor. iPad Pro gibi, iPhone 6’nın en az bir sürümünün şu anki iPhone’dan büyük olması bekleniyor.

Analistler ise daha büyük bir iPad’in 2015’ten önce gelmeyeceğini düşünüyorlar. Bir müddet önce ortaya çıkan bir dedikodu ise Apple’ın iOS 8’de iPad ekranını ikiye bölmeye müsaade edeceği istikametindeydi.

STEVE JOBS İSTEMİYORDU

Apple’ın efsane patronu Steve Jobs’ın iPad’lerin ne küçük ne de büyük olmasını istemediği ve 9.7 inç’lik standart ekranın iPad’ler için yeterli olduğunu müdafaa ettiği biliniyor. Ancak değişen trendler Apple’ın değişik ölçeklerde iPad yapmasını mecburi kıldı.

Related posts

Leave a Comment