TELEVİZYON APARATLARI VE AKSESUARLARI

Televizyonun icadıyla birlikte TV aparatları ve akseusarlarıda icat edildi. Bunlardan en önemliside TV sephası, 20yy ilk yarısına kadar sadece üzerine birşeyler koymak için kullandığımız sepha TV’nin icadıyla birlik rahat bir TV izleme keyfi için özel olarak dizayn edilip TV sephası haline getirildi.

1980’lerde  video playerın icadıyla birlikte Film izleme keyfi sinema salonlarından evin salonlarına taşınmıştı bununla birlikte yeni TV sephalarına video player bölümü eklendi.  80’lerin en kaliteli TV’leri ortalama bir koli büyüklüğündeydi ve salonda rahat bir TV izleme  keyfi yaşamınız için TV sephalarında televizyonun konma yeri göz hizasına getirildi. TV sephalarında TV’nin konduğu bölüm sağa ve sola  dönebiliyordu. Günümüzde ince LCD TV’lerin icadıyla Tv sephaları  evrim geçirdi ve biraz  eskiye andırır bir şekil aldı. Günümüzdeki TV’lere  özel  tv askı aparatı ile TV’nizi  duvara asabiliyorsunuz yada sephanın üzerindeki aparata takıyorsunuz bu sephaların altına ise DVD playerı koyabildiğiniz bölüm ve kişisel Film kolleksiyonunusu sergilediğiniz özel DVD’lik bölümü oluyor. Günümüzdeki TV sephaları birden çok renk seçimiyle salonunuza şıklık kazandırıyorıyor.

Günümüzdeki LCD TV’lerin geliştirilmesiyle birlikte daha eğlenceli bir film keyfi için özel ses sistemleri ve blu ray gibi yüksek kalitede görüntü sunan DVD playerlar ortaya çıkıtı.  Yüksek Ses ve görüntü bilgisini Tv’ye en az kayıpla aktaran HDMI kabloları tasarlandı. HDMI kabloları; 1.2 -1.3a ve son olarak 1.4 içat edildi. Tv’nın icadı ve gelişimi ile birlikte Tv aparatları ve aksesuarlarıda gün geçtilçe gelişiyor son olarak üç boyutlu Tv’ler içat edildi buna bağlı olarakta TV’nin sephaları ve aksesuarlarıda yeni bir evrim geçireceğe benziyor.

Related posts

Leave a Comment