Gübre Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bahçelerinizin rengarenk çiçeklerle dolu olmasını, tarlalarınızda istediğiniz tüm bitkileri, sebzeleri, meyveleri gönül rahatlığıyla, sağlıklı şekilde ve mikroorganizmalardan korunarak yetiştirmeyi istemez miydiniz?

Gübrelemenin amacı; toprakta eksik olan maddeleri toprağa ilave ederek daha sağlıklı ve verimi yüksek ürünler elde etmektir. Üst üste yıllarda ekilen bahçelerde verim az olup, sağlıksız ürünler yetişmektedir.

Yüksek ve kaliteli verim elde etmek istiyorsak öncelikle; besinimiz hangi elemente ya da elementlere ihtiyaç duyuyor bunu bilmemiz gerekir. Gübre kullanmak tam da bu noktada kurtarıcımızdır, etkili ve doğal yarasa gübresi kullanarak bunların hepsini birden sağlayarak şahane bitkiler yetiştirebilirsiniz.

Yarasa Gübresinin Yararları
Yarasa gübresinin diğer gübrelerden farkı, yarasaların tamamen hayvansal gıdalarla besleniyor oluşudur. Koyun, keçi, ya da büyükbaşlar otçul iken yarasa bu hayvanlardan farklı şekilde beslenmektedir ve doğal olarak da gübresi de farklı olacaktır.

Yüzyıllardır mağarada biriken yarasa gübreleri tamamen fermente olur ve kullanıma hazır olur. %8 azot, %6 fosfor, %3 potasyum %70- 80 organik değerlere sahip olup diğer gübrelere göre oldukça az kullanıldığında bile yüksek verimler elde edilecektir, yarasa gübresi fiyatı ise elde edilen verime göre oldukça uygundur.

Nasıl Temin Edebiliriz?
Yarasa gübresi oldukça konsantre bir gübre olup, bitki beslemede kullanılan en zengin içerikli gübredir. Ülkemizde yarasa gübresi fiyatları organik gübrelerden oldukça düşüktür

Related posts

Leave a Comment