Kanal Görüntüleme Sistemleri İle Kesin Çözümler

Kanal görüntüleme işlemi, cihazlarla gider tıkanıklıklarının yerini tespit etme işidir. Tıkanıklığı açmak için ilk aşama görüntülemedir.

Kötü kokular, su sızıntısı problemleri, kanalda oluşan tıkanıklıklar ve bunun gibi birçok tıkanıklık problemi, kanal görüntüleme işlemi sonrasında kolaylıkla tamir edilmektedir. Evlerde en sık yaşanan problemlerden biri de lavabonun tıkanması ya da kötü kokmasıdır. Kameralı kanal görüntüleme işlemi ile tıkanıklık problemleri artık hasarsız ve tadilatsız olarak yapılabilmektedir. Kameralı kanal görüntüleme yapıldıktan sonra nokta tespitle tadilat işlemi gerçekleştirilmektedir.

Sağlıklı yaşamın temeli olan temizlik, yaşam alanlarımızda önemli olduğu kadar kanalizasyon hatlarında da büyük önem teşkil etmektedir. Birçok hastalığa davetiye çıkaran kanalizasyon hatlarının temizliği, kanal görüntüleme işlemi sonrası daha kolay yapılabilmektedir.

Yapılara zarar vermeden iç tesisatlardaki tıkanıklıkları açmak ve çalışır hale getirmek, teknolojik kanal görüntüleme cihazları ile oldukça kolay bir hal almıştır. Kanal görüntüleme aracı sayesinde kanal içindeki onarıma ihtiyaç duyulan noktalar yerinde ve nokta tespit ile görüntülenmekte, uygun malzemelerle rehabilitasyonu yapılabilmektedir. Eskiyen, bozulan, çatlayan kanalların, önceden robot kameralarla görüntüleri alınarak, kazısız ve uygun yöntemlerle, gerekli işlemleri yapılmaktadır.

Kanal görüntüleme kameraları, kanal içindeki çökme, kırık, çatlak ve daha pek çok problemi en kısa sürede tespit edip daha rahat müdahale etmemizi sağlamaktadır. Ayrıca görüntüleme ile problemin olduğu yerin koordinatlarını net olarak bilmek tamiratın daha az hasarla ve profesyonelce yapılabilmesini sağlamaktadır.

Related posts

Leave a Comment