WhatsApp’ın “10.Yıl” Mesajlarına Aldanmayın

Sosyal mesajlaşma uygulamalarının en popülerlerinden WhatsApp, son günlerde büyük bir tehdit altında! 10.yıl kutlamasına dair bir mesaj aldıysanız zamanınızı boşa harcamayın.

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından biri olan WhatsApp, anlık olarak sosyal mesajlaşma kategorisinde liderlik koltuğunun tek sahibi olmaya devam ediyor. Milyonlarca üyesı ve gün içinde Terabyte’lara ulaşan veri transferiyle popülerliğini her geçen gün bir tık daha ileri taşıyan başarılı uygulamanın başı son günlerde fazlasıyla dertte.

Son 2 gündür kullanıcıların birbirlerine iletmesi sonucu hızla yayılan kutlama iletisi, üyelere sunduğu koşullar ile ücretsiz kullanımı sunacağını vaat ediyor. Arkadaş listesinden en az 10 tanesine bu mesajı iletince Check Box (Seçim Butonunun) aktif olacağı ve tıklanıldığında ise 5 yıl boyunca ücretsiz kullanma hakkı sunulacağından söz ediliyor.
Öncelikli olarak bu kutlama iletisinin gerçek olmadığından bahsedelim. WhatsApp’ın uygulama marketinde 4 yıldır bulunuyor, 10.yıla henüz ulaşmamış bir uygulamanın kutlaması da oldukça sahte geliyor. WhatsApp geliştiricileri tarafından bu mesajların bir virüs olduğu öne sürülse de, günlük sohbet trafiğinin ölçülmesi için harika bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.
Yazar gözüyle: Uygulama geliştiricileri tarafından gönderilerek, günlük veri ve ileti trafiğini ölçmenin en kararlı yolu olduğunu da bir Android uygulama geliştirici olarak sizlerle paylaşabilirim. Butonun renk değiştirmeyeceğini sizlerle paylaşırken, ilettiğiniz her mesaj internet paketinizin ufak da olsa kotasını dolduracağını da hatırlatalım.

Related posts

Leave a Comment