Saç kabarmasına çareler

Saçların kabarmasına kapı aralayan pek çok vaziyet söz konusudur. Bu vaziyetleri belirlemeden doğru uygulamayı seçemeyiz. Bu sebepler arasında ise aşırı ve yanlış şekillendirme, kurutma hataları ve güneşi sayabiliriz.

Şayet saçlarınız kıvırcıksa kabarmasının temel sebebi muhtemelen nemdir. Yapmanız şart olan ise oldukça kolay, katiyen hanesi saçlarınız tamamiyle kurumadan ayrılmayın. Saç kurutma makinesiyle birkaç dakika bile olsa nemini alın.

Saçların kabarmasını önleyen ürünler de bulunmaktadır. Ancak ehemmiyetli bir nokta saçlarınızı gün aşırı yıkamaktır. Kabarmayı önleyen ürünlerin ise saç şekillendiriciler ile harekete geçen cinste olmasına da özen gösterin. Nem, en büyük düşmanınız olduğu için saçlarınızı kurutmak zorunda kaldığınızda, daha fazla kabarmasına ve elektriklenmesine neden olabilecek ürünlerden kaçının.

Elektriklenen saçlara karşı yapılabilecekler:

-Banyodan çıkmadan önce dayanabileceğiniz kadar soğuk suyla saçlarınızı yıkayın. Soğuk su saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

-Güneşin tesirlerini en üye indirmek için SPF savunucu içeren bir şampuan seçenek edin.

-Saçlarınızı 2-3 ay aralıklarla kestirin veya kırıklarını aldırın. Bu sayede ölü ve kırılmış uçlardan kurtularak elektriklenmesini önleyebileceksiniz.

Related posts

Leave a Comment