Yağ dolgusuyla Brezilya popo estetiği

Brezilya popo estetiği (BBL )için yapılan müdahaleler çeşitlilik göstermektedir. Bunlardan en ağrısız sızısız ve cerrahi kesi olmadan olanı yağ enjeksiyonu transferi gerçekleştirilerek yapılanı. Bu yöntem ile hastalar arasında izsiz popo estetiği ameliyatı olarak da bilinmektedir. Brezilya poposu isteyen herkesin kolaylıkla yaptırabileceği bir estetik yöntemidir.

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile popoya kazandırılan o dolgunluk ve duruş uzun süre kendini korur enjekte edilen yağların bir miktarı yaklaşık bir yıl gibi bir sürede erir bu durumda yeniden bölgesel olarak kaybedilen yağlara enjeksiyon yöntemi ile tekrar müdahale edilir.

Yağ enjeksiyonu yönteminin işe yaramayacağı hastaların popo bölgesinde hacmin oldukça düşük olması etkili oluyor ve yapılacak enjeksiyon işleminin başarısız olmasının muhtemel olması nedeniyle de bu tür hastalar için popo silikonu tercih edilmektedir.

Yağ dolgusuyla yani yağ enjekte edilmesi yöntemiyle güzel popoya sahip olan hastalar şunu unutmamalıdır ki enjekte işlemi ömürlük bir müdahale değildir belirli aralıklarla yağ enjekte edilme işleminin yapılası düzgün popo görünümü için gereklidir. Bu süre hastanın yaşına, vücut özelliklerine göre değişiklikler gösterirken ortalama olarak bu süre için bir yıl diyebiliriz. Bir yılın sonunda popoda ve kalçada kaybedilen hacim görsel olarak hastayı rahatsız edecek boyuta ulaşmış ve yağ enjekte etmek için uygun şartlar da var ise enjekte işlemi tekrarlanır ve popo arzulanan görüntüsüne kavuşur.

Brazilian Butt Lift inasıl yapılır?

Brezilya Poposu, kalça protezi (silikon) olmadan kalçaların boyutunu ve şeklini artıran özel bir yağ transfer prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluk bölgelerinden fazla yağ alınır ve daha sonra bu yağın bir kısmı kalçaya enjekte edilir.

Brazilian Butt Lift kalıcı mı?

Dolgu uygulamalarının popo için olan bir teknikle gerçekleştirildiği yağ enjeksiyonuyla popo estetiği kalıcı bir işlem değildir. İşlemin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir.

Sizlerde Brazilian Butt Lift istiyorsanız başta Türkiye olmak üzere Avrupanın en önde gelen doktorlarından biri olan Dr. Fatih Irmak olacaktır… Kendisi Best BBL surgeon in Turkey kelimelerinde ilk sayfada yer almaktadır.

Related posts

Leave a Comment