Kanal görüntüleme firmaları

Son yıllarda nüfusun artması ve daha fazla tüketimden dolayı , sıklıkla kanal tıkanmalarına ve değişik problemlere rastlanmaktadır. Özellikle kanallarda meydana gelen sorunların zamanında teşhis edilmesi ve ardından müdahelesi çok önemlidir. Zira geç kalınmış müdaheleler, hem çok daha fazla maliyetli hem de sıkıntılı olabilmektedirler. Kanal görüntüleme robotları ise , kanallarda oluşabilecek her türlü sorunu tespit etmek amacıyla dizayn edilmiştir. Farklı boru çaplarına göre, farklı özelliklerde tasarımlanan kanal görüntüleme robotlarının birçok modeli piyasada mevcuttur.
Genelde 6 tekerden çekişli olan kanal görüntüleme robotları, kanalın içerisinde ilerleyip,  her türlü görüntüyü alırken, kanallarda karşısına çıkabilecek engellere karşıda rahatça tümsekleri aşabilme potansiyeline sahiptir. Ayrıca gelişmiş bir kamera sistemide robotlara eklenmiştir. Kanal görüntüleme robotu aldığınız zaman, yazılım programı ve her türlü donanım aksesuarıda yanında verilmektedir. Robotun kamerasının her yöne dönebilmesi ve manevralara karşı esnek olabilmesi önemli bir özelliktir. Genelde Led ışık sistemiyle donatılan ve kanal içerisini ner gösterecek şekilde dizayn edilen lambalar, robotun hem üstünde hem de arkasında bulunabilmektedir.
Kanal görüntülemek işin sadece birinci kısmıdır. Teşhis edilen hasara göre, çözümler sunabilen daha birçok teknolojik aletler piyasaya sürülmektedir. Özellikle son yıllarda büyük şehirlerde sıkça görülen  problemleri ve daha sonrasında oluşan kaos ortamı, belediye ve diğer yetkili kurumların kanal görüntüleme robotlarına karşı aşırı bir talebini doğurmuştur. Bu sebeple robotu almadan önce nasıl tip kanallarda işlem yapılacağı iyi saptanmalıdır.

Related posts

Leave a Comment