Yeni Bir Uygulama Asansörlü Taşımacılık

Yeni bir uygulama olan asansörlü taşımacılık, büyük şehirlerde yaygın olmakla birlikte diğer şehirlerimizde de uygulanmaya başlamış , eşyaların taşınmasına pratik ve kolay çözümler sunmuştur. Mersin asansörlü taşımacılık firmaları kendi asansörlerini evden eve taşıma işleminde kullanmakla birlikte , asansörlerini kiraya verme hizmeti de vermektedir.
Asansörlü taşıma eşyaların ve malların , apartman içine ihtiyaç duyulmadan direk apartman veya bina dışından , kurulan asansörler yardımıyla istenilen katlara ulaştırma işlemidir. Mersin asansörlü taşımacılık yapan firmalar , hem zamandan ve iş gücünden tasarruf etmek ,hem de apartman sakinlerine rahatsızlık vermemek amacıyla bu hizmeti müşterilerine sunmaktadırlar. Şimdi biraz asansörlü taşımacılığın faydalarından bahsedelim.
Öncelikle taşıma işi daha kısa sürede biter, çünkü apartman içinden taşımaya kalktığınız anda hem sınırlı yük alabilir, hem de asansör yoksa bütün eşyaları merdivenlerden taşımak zorunda kalabilirsiniz. Öte yandan eşyaların hasar görmesi de büyük bir oranda indirgenmiş olur. Zira Mersin asansörlü naklîye yapan firmalar eşyalarınıza da taşınma süresince sigorta yaptırmaktadır. Zararlar sadece eşyalara değil , apartman içine de olabilir. Bunlar da tabiki minimuma indirilir. Bununla beraber apartman sakinlerinin rahatsız olması da engellenmiş olur. Çünkü asansörlü taşımacılık işlemi tamamen dış cepheden gerçekleşmektedir.
Asansörlü taşımacılık normal taşımacılığa göre daha pahalı olsa da, firmaların kampanya ve indirim zamanları da bulunmaktadır. Ayrıca asansörlerin kurulabilmesi için çevrenin de uygun koşullar altında olması lazımdır. Balkonların genişliği , pencerelerim büyüklüğü , hava koşullarıda asansörlü taşımacılığı etkileyen diğer faktörlerdir. Asansörlerin düzgün kurulumu , eşyaların hatasız biçimde asansöre yerleştirilmesi ev tekrar asansörlerden eve taşınması hep bir titizlik ve dikkat isteyen bir operasyondur. Bu yüzden Mersin asansörlü taşımacılık firmaları teknik ekipmana yatırım yaptığı kadar personelinin eğitimine de önem vermektedirler.

Related posts

Leave a Comment