iOS 8’i herkesten önce yükleyin

iOS 8

iOS 8’in yayınlanması için güzü beklemek istemiyorsanız, işte izlemeniz şart olan rizikolu yol.

iOS 8’in kararlı, final sürümü için yaz aylarını geçirmeniz gerekiyor. Fakat çıkabilecek meseleleri göze alacak kadar heyecanlıysanız, iOS 8’i Apple telefonunuza hemen şimdi yüklemenin bir yolu var.

iOS 8’e geçiş işlemlerine başlamadan önce, telefonunuzun tam bir yedeğini alın. İzleyebileceğiniz birkaç yol var.

Geliştiriciyseniz, Apple’ın Dev Center sayfasını açıp bir iOS 8 kopyasına sahip olabilirsiniz. Telefonunuzun arkasındaki model numarasına bakıp, alakalı irtibata tıklamanız yeterli.

Apple geliştiricisi değilseniz veya geliştirici olmak için ödemenize şart olan 99 dolar size fazla geliyorsa, daha uygun ücretli seçenekleriniz var. Bu seçenekler, neticede yeniden size önceden alınmış bir geliştirici hesabını sağlamaktan geçiyor. Bu metodun emin olduğunu söyleyemeyiz, fakat iOS 8’i kesinlikle tecrübe etmek istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler.

Gotta Be Mobile’a göre bu konuda en emin kaynaklardan bir tanesi IMZDL. Yazılımın beta sürümünü buradan indirebiliyorsunuz. Bunun hemen peşinden şu adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor:

– Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın.

– Alet penceresi açıkken Windows’ta Shift tuşunda, Mac’te ise Alt / option tuşunda basılı tutun ve Restore / Geri Yükle’ye tıklayın.

– İndirdiğiniz .ipsw dosyasını seçin.

– Yüklemeyi bitirdikten sonra yedeğinizi geri yükleyin.

Hepsi bu kadar. Artık iOS 8’in geliştirilmekte olan sürümünü iPhone’unuzda kullanabileceksiniz.

Related posts

Leave a Comment