Robotlar İstanbul’da yarışacak

Robot Olimpiyatları

Bu sene 8’incisi tertip eden Robot Olimpiyatları, üniversitenin Ayazağa Yerleşkesi’nde 10-12 Nisan arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ) Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından bu yıl 8’inci defa İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Robot Olimpiyatları tertip ediyor.

OTOKON’dan yapılan izaha göre, robotik alanında çalışma yapan talebe, akademisyen ve endüstri temsilcilerini bir araya getiren İTÜRO’da, bu yıl programa yeni ilave eden yarışmalar ve aktüel konulardaki oturumlar yer alacak.

Beynelmilel platformda söz sahibi bir organizasyon olmak için çalışmalarını sürdüren İTÜRO, katılımcıların bilgilerini test edebilecekleri Çizgi İzleyen, Labirent, Yangın Söndüren gibi 11 kategoriden oluşacak.

Her yıl yeni bir görev senaryosu ile tertip eden Senaryo Kategorisi’nde ise bu yıl yarışmacılara “top taşıma” görevi verilecek. Yarışmalara paralel olarak tertip eden oturumlarda ise İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Bilişim Enstitüsü, Bilgisayar Bilimleri öğretim azalarından Dr. Serkan Türkeli moderatörlüğünde, “tıpta tobotik” konusu ele alınacak.

İTÜRO’nun sohbet ayağında ise Peter Fankhauser ve Michael Neunert, yaptıkları ve dünyanın “en hızlı ball botu” olarak tanıtılan “Rezero”yu tanıtacak.

Related posts

Leave a Comment