Shadow of Mordor merakla bekleniyor

Yüzüklerin Efendisi kitaplarını okuyanların alakasını çekecek, Shadow of Mordor isminde yeni bir oyun yapılıyor. Bu oyunun en büyük özelliği ise Nemesis başka bir deyişle intikam sistemi.

Nemesis sistemi en kolay anlatımıyla Oyundaki yapay zekânın oyuncu ile gelişmesi, değişmesi, öğrenmesi ve bunun neticesi oyundaki her karakterin değişik olması. Mesela  savaş alanında kılıç ile yaraladığımız bir düşman elimizden kaçarsa bir sonraki karşılaşmanızda bu düşman sizi anımsıyor olacak. Hem de bu daha önceki karşılaşmanız yüzünden edindiği yara onu değiştirecek. Düşmanınız daha saldırganlaşacak yada sizden korkacak.

Shadow of Mordor ,Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi arasındaki bir dönemde geçmekte. Açık dünya Rol Yapma Oyunu olan oyunda Talion hesabına bir Gondor Ranger’ını kontrol edeceğiz. Sauron un birlikleri tarafından bütün ailesi ile beraber öldürülen Talion bir şekilde ölümden geri döner ve intikam almak için yola çıkar. Lakin artık hayalet dünyasına ( Frodo yüzüğü taktığında geçtiği dünya ) geçebilmekte ve insanüstü güçleri kontrol edebilmektedir. MonolithProductions oyunun Yüzüklerin Efendisi hikâyesi ile uyumlu olması için Peter Jackson ve Middle-Earth Enterprises ile birlikte çalışmakta.

Related posts

Leave a Comment