Temple Run 2’den kırılması güç rekor

Temple Run 2

Sonu gelmeyen ölüm koşuları, nihayet Temple Run 2’yi bir efsaneye dönüştürdü ve kırılması güç bir rekora imzaladı.

Başlık mobil oyunlar olduğu vakit Temple Run serisi akla ilk gelen isimlerdendir. Serinin ilk oyunu, 2011 seneninde üretilmiş ve çıkışından iki sene sonra bir milyar indirme miktarını geçen Angry Birds ile beraber anılır olmuştu.

Nitekim 2013 seneyin Ocak ayında piyasaya çıkan Temple Run 2, bir milyar indirme miktarına çok daha kısa müddette erişmiş vaziyette. Bir diğer değişle, serinin ikinci oyunu mobil oyun dünyasının en kısa müddette, en çok indirilen oyunu olma unvanını kazanmış bulunuyor. Serinin yapımcısı olan Imangi Studios’un kurucu ortaklarından olan Keith Shepherd’in konu hakkındaki izahlarıysa şu şekilde: “Sahiden inanılır gibi değil! Oyun projesine ilk başladığımızda, bir milyar indirme miktarını hayal dahi etmedik. Şimdiyse dünyanın her yanından insanlar oyunumuzu oynuyor ve her fırsatta ne kadar beğendiklerini ifade ediyorlar. Bilhassa Angry Birds gibi bir isimin hemen yanında bulunuyor olmak da mükemmel bir his.”

İlk oyunun çıktığı günden beri geçen müddet içerisinde oyuncular, toplam 32 milyardan fazla oyunda, 216,018 sene harcayacak kadar Temple Run oynadılar. Engelleri geçmek ve altınları toplamak içinse oyuncular, tüm dünyada 50 trilyondan fazla sefer zıplamaya çalıştı. Firmanın bir milyar rakamına erişmesi bir noktada bekleniyordu çünkü Temple Run 2, iOS, Android ve Kindle olmak üzere, çıkışından yalnızca 13 gün içerisinde 50 milyon kez indirilmişti. Nisan 2012 seneninde piyasaya çıkan Angry Birds Space 50 milyon barajını 35 günde geçebilmişti.

Related posts

Leave a Comment